We Wrocławiu ruszyła Kolej Aglomeracyjna

Dworzec Nadodrze, print skrn

Siedem lat mieszkańcy Wojnowa, Strachocina, Kowal i Swojczyc czekali na przywrócenie linii. Od dzisiaj w godz. 6.00 – 21.00 kursują pociągi – na razie  -między Wojnowem a Nadodrzem, a w przyszłym roku, tak jak planowano, do Dworca Głównego.

To jest pozytywna alternatywa dla mieszkańców Wojnowa, mówi wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski

Czas przejazdu koleją kilkakrotnie skróci się ale najważniejsze, że nie tworzymy nowej taryfy, koszt biletu dla pasażera jest taki sam jak w systemie Urban Cart.

Myśmy musieli się wpasować w istniejący rozkład jady pociągów. W grudniu, jak co roku PKP ustala rozkład jazdy, i naszym marzeniem będzie osiągnąć takt 15-sto minutowy. Teraz są nieregularne przerwy i tylko na linii Dworzec Nadodrze – Wojnów. Docelowo linia będzie przedłużona do Dworca Głównego.

Zakres prac adaptacyjnych polegał na przygotowaniu linii do bezpiecznego prowadzenia przewozów, na przystosowaniu peronów do korzystania przez podróżnych, zapewnienia podstawowych elementów do obsługi podróżnych, mówi Zbigniew Gzik Dolnośląski Oddział PKP PLK S.A.

Na razie linia przywrócona jest na odcinku Dw. Nadodrze – Wojnów a prace polegały również na zwiększeniu prędkości do 60km/godz., co w efekcie dało czas akceptowalny przez podróżnych, mówi Zb. Gzik.

Dzisiaj ten czas wynosi ok. 18 min., jeśli linia za kilka miesięcy wydłuży się do Dworca Głównego zmieścimy się w 28 min.

źródło: wroclaw.tvp.pl

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ