Zaatakował policjantów młotkiem

domena publiczna

Do policyjnego aresztu trafił pewien mężczyzna po tym, jak zaatakował interweniujących policjantów młotkiem. Wcześniej włamał się do jednego z marketów w Lubinie. Został zatrzymany dzięki czujności mieszkańca, który poinformował o włamaniu.

9 kwietnia br. po godzinie 1 w nocy do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec, który widział jak nieznany mu mężczyzna wybił szybę w jednym z marketów i wszedł do środka. Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z wydziału prewencji.

Zgłoszenie lubinianina zostało potwierdzone. Policjanci w markecie zauważyli mężczyznę, który przygotował już sobie łupy do wyniesienia: 14 bukietów kwiatów, batoniki oraz gumy do żucia. Sprawca nie chciał łatwo się poddać. Gdy funkcjonariusze usiłowali go zatrzymać, ruszył na nich z młotkiem nie reagując na wezwania do jego odrzucenia.

24 – latek został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem oraz napaść na policjantów odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubin

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ