Ofiary katastrofy w Świebodzicach zmarły w wyniku uduszenia. Prokuratura potwierdza

Ofiary sobotniej katastrofy budowlanej w Świebodzicach (Dolnośląskie) zmarły w wyniku uduszenia spowodowanego unieruchomieniem klatki piersiowej. Takie są wnioski biegłych po przeprowadzeniu sekcji zwłok trzech osób – podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Tomasz Orepuk dodał, że przeprowadzono sekcje 59-letniego mężczyzny, 39-letniego mężczyzny i 12-letniego chłopca.

– Sekcje potwierdziły, że zginęli na skutek uduszenia wynikającego z unieruchomienia klatki piersiowej. Było to spowodowane przysypaniem – mówił rzecznik.

Według ustaleń śledczych, najprawdopodobniejszą przyczyną katastrofy był wybuch gazu: Świadczy to, że mógł on być blisko źródła ognia, czyli miejsca prawdopodobnego wybuchu. Czyli potwierdza to tezę, że przyczyną katastrofy mógł być wybuch gazu. Jednak w dalszym ciągu jest to tylko hipoteza, a nie potwierdzona przyczyna – wyjaśnił prokurator.

Sześć ofiar śmiertelnych (dwoje dzieci, trzech mężczyzn i kobieta) oraz cztery osoby ranne (w tym 13-letnie dziecko) – to ostateczny bilans katastrofy budowlanej w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. W sobotę ok. 9:00 zawaliła się kamienica na tamtejszym rynku. Burmistrz Świebodzic ogłosił trzydniową żałobę w mieście w związku z sobotnią katastrofą budowlaną.

Źródło: polsatnews.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ