Petru zawiesza trzech posłów. Jednak transfery ?Augustynowska w PO ?

nowoczesna..png

Wczoraj informowaliśmy, że do klubu Platformy Obywatelskiej ma dołączyć część posłów Nowoczesnej. Wedle „Rzeczpospolitej” ma chodzić o Grzegorza Furgo i Martę Golbik. Z kolei Wirtualna Polska informuje, że odejście z Nowoczesnej rozważają: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński. Wczoraj wieczorem portal 300Polityka.pl poinformował, że Ryszard Petru miał zawiesić trzech posłów.

Wedle informacji portalu Petru miał zawiesić Grzegorza Furgo, Jaoannę Augustynowską i Martę Golbik. Powodem zawieszenia posłów ma być „działanie na szkodę Nowoczesnej”. Mogłoby to potwierdzić pogłoski o zmianie klubu przez wyżej wymienionych posłów.

Transfer posłanki Agustynowskiej wynikiem konfliktu z posłem Jarosem ? 

Media donoszą o narastającym konflikcie w samej Nowoczesnej. Można dostrzec tam dwa obozy: jeden niepopierający politykę prezydenta Dutkiewicza skupiony wokół starych działaczy oraz obóz zwolenników prezydenta składający się z  byłych polityków PO którzy przeszli do . Nowoczesnej.

Robert Grzechnik prezes Wolności Wrocław w następujący sposób komentuje tarcia w .Nowoczesnej:

Czy wrocławska  .Nowoczesna cierpi na rozdwojenie jaźni?
Na  konferencji prasowej posłanka .N Joanna Augustynowska powiedziała „Jest mnóstwo nieprawidłowości, które sprawiają, że Wrocław rozwija się w złym kierunku” 3 minuty później, na tej samej konferencji, jej kolega partyjny Piotr Uhle powiedział „Wrocław ma za sobą 28 lat fantastycznego rozwoju”  To jak to w końcu jest z tym naszym miastem, rozwija się fantastycznie, czy w złym kierunku? Przypominam też, że to właśnie radni Nowoczesnej wraz z p. Dutkiewiczem rządzą Naszym miastem od lat.

Źródło: Rzeczpospolita / wp.pl / 300polityka.pl /wdolnymslasku.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ