Wybory w Niemczech za niespełna pół roku. Schulz stwierdził, że… „czuje się bardzo związany z Polakami”

Martin Shultz2.jpg

Czuję się bardzo związany z Polakami, zwłaszcza jako Niemiec świadomy historii – mówił na konferencji prasowej kandydat na kanclerza Niemiec.

Podczas konferencji prasowej, rywal Angeli Merkel, Martin Schulz, odniósł się do swoich relacji z Polską. – Czuję się bardzo związany z Polakami, zwłaszcza jako Niemiec świadomy historii – powiedział.

Schulz podkreślił, że z polskim rządem łączą go dobre stosunki. – To ja zaprosiłem Panią Szydło do Parlamentu i zaoferowałem możliwość przedstawienia stanowiska polskiego rządu – stwierdził były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnio prezes PiS określił Schulza „nieopanowanym, lewicowym ideologiem ze słabością do Rosji”. Jarosław Kaczyński twierdził także, że Schulz jest politykiem „antypolskim”. Zdaniem kandydata na kanclerza Niemiec, Jarosław Kaczyński nie jest przedstawicielem polskiego rządu, więc może wygłaszać takie poglądy na jego temat.  – Dlatego wolno mu określać mnie jako antypolskiego, prorosyjskiego lewicowca – stwierdził.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Według ostatnich sondaży CDU i SPD cieszą się takim samym poparciem.

Źródło: dw.com, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. O matko Boska zeby tego Schulz a nie wybrali wiadomo ze to zyd i znowu rozpeta wojne jak Hitler to bylo te samo nasienie Boze nie dopusc do tego bardzo cie blagamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ