Imponujące widowisko na start TWG 2017

Łukasz Czyżykowski, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Już tylko 100 dni dzieli nas od startu igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu. Ceremonia otwarcia największej tegorocznej imprezy sportowej w Polsce ma być niezapomnianym widowiskiem. Będą trzy sceny, czterystu artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki.

Ceremonia rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Łącznie na arenie przy al. Śląskiej staną konstrukcje o wadze 270 ton. Scenografia zajmie 25 tysięcy mkw. i wykorzystanych zostanie 800 mkw. ekranów diodowych. Wszystko przywiezione zostanie przed 60 tirów, a pracować przy tym będzie ponad 300 pracowników technicznych.

A kto na scenie? „Radzimir „Jimek” Dębski, Steve Nash & Turntable Orchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon czy BeMy. To tylko niektóre muzyczne gwiazdy, które będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tego wydarzenia.

Motywem przewodnim całego wydarzenia będą… krasnoludki. I to nie tylko jako wodzireje i animatorzy, ale także jako wrocławianie. Wszyscy widzowie otrzymają specjalne czapeczki, które zamienią ich w krasnoludki i miejmy nadzieję wprawią we wspaniały nastrój.

Sport jest jeden

– Przed nami największe wydarzenie sportowe 2017 roku w Polsce. Przez 10 dni Wrocław będzie areną rywalizacji około czterech tysięcy sportowców, których zmagania będą poruszały tłumy kibiców, zarówno w mieście, jak i wielu miejscach na całym świecie, za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i internetu – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Jak zapewnia Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, sport jest jeden, nie można go dzielić na ten olimpijski i nieolimpijski. – Dziś nie wiemy, jakie dyscypliny znajdą się za programie igrzysk za kilka, kilkanaście lat. Wspieramy Wrocławski Komitet Organizacyjny i reprezentację Polski na TWG 2017. Podobnie jak dzieje sie to w przypadku igrzysk olimpijskich, nasza kadra weźmie udział w ceremonii otwarcia The World Games 2017 jednolicie ubrana, a 19 lipca odbędzie się uroczyste ślubowanie sportowców – dodaje.

Reżyser znany nie tylko z poczucia humoru

Za koncepcję artystyczną ceremonii otwarcia The World Games odpowiada producent telewizyjny i reżyser Krzysztof Materna. Spoczywa na nim nie tylko reżyseria całego widowiska, ale także praca nad szczegółami scenariusza, kierowanie pracą artystów, choreografów, kompozytorów, specjalistów od nagłośnienia, oświetleniowców i efektów specjalnych. – Jest dla mnie zaszczytem oraz ogromną przyjemnością, że zostałem wybrany na scenarzystę i reżysera tak ważnej uroczystości, jak otwarcie The World Games we Wrocławiu. Jest to dla mnie również spotkanie z publicznością wspaniałego miasta. Miasta otwartego, miasta ludzi pogodnych, z dobrą energią, uczestniczących we wszystkich wydarzeniach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska. To wielkie wyzwanie, bo uroczystość otwarcia igrzysk jest również powitaniem uczestników tej wielkiej imprezy i międzynarodowej publiczności – zapewnia reżyser.Za stronę organizacyjną ceremonii otwarcia odpowiada agencja WALK Events. Jej dyrektorem zarządzającym jest Bartosz Bieszyński, który z branżą eventową związany jest od ponad 12 lat. To on prowadzi zespół przygotowujący ceremonię otwarcia The World Games. – Tak duże przedsięwzięcie, wymaga ogromnej ilości sprzętu, materiałów i ludzi. Możliwość realizacji ceremonii otwarcia jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim wyzwaniem i ważnym zobowiązaniem, które podejmujemy wobec tysięcy sportowców biorących w niej udział oraz widzów na całym świecie. 17 lipca rozpoczynamy próby z artystami – mówi.

Od Niemiec po Chiny

Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się od już od 10 złotych za bilet normalny. Na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe w ramach The World Games 2017.

– Ceremonia otwarcia będzie mocnym wstępem do igrzysk, ich wizytówką. Chcemy w sposób uniwersalny zaprezentować Wrocław, Dolny Śląsk i Polskę. To będzie bardzo ważny moment dla całej imprezy, bo już wiemy, że transmisja trafi do wielu krajów na całym świecie, od Niemiec po Chiny – podkreśla Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

O igrzyskach

The World Games Wrocław 2017 to 10. edycja międzynarodowej imprezy sportowej World Games, skupiającej dyscypliny tzw. sportów nieolimpijskich i organizowanej co cztery lata, zawsze rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Od 20 do 30 lipca 2017 r. we Wrocławiu o medale powalczą przedstawiciele 31 sportów, w tym czterech wybranych w głosowaniu przez mieszkańców miasta: futbolu amerykańskiego, żużla, kick-boxingu oraz wioślarstwa halowego. W sumie do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie około 3,5 tysiąca sportowców.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj