Narkotyki w mieszkaniu

domena publiczna

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawnili marihuanę w ilości, która pozwoliłaby na uzyskanie ponad 400 porcji tego narkotyku. 

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło 11 kwietnia br. około godziny 21, na terenie jednej z podwrocławskich miejscowości. W ręce policjantów wpadł 32 – latek, u którego w mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli marihuanę. Ilość znalezionego narkotyku pozwoliłaby na uzyskanie ponad 400 handlowych porcji.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, co podejrzany zamierzał z nimi zrobić.  Za posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sukces na polu walki z nielegalnymi używkami odnieśli również stróże prawa w dolnośląskiej Oławie.

Policjanci z Oławy, w jednym z mieszkań na terenie miasta, zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście krzewów, sprzęt służący do jej uprawy oraz susz. Z zabezpieczonej ilości konopi można by uzyskać ok. 2 tysięcy porcji handlowych marihuany. Zatrzymany w tej sprawie 37-latek usłyszał zarzuty, a grozi mu może teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, mając informacje na temat nielegalnej uprawy konopi indyjskich, weszli do jednego z prywatnych mieszkań. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Policjanci w środku ujawnili namiot, w którym znajdowały się donice z kilkunastoma krzewami konopi.

W trakcie szczegółowego przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz marihuany, z którego można by uzyskać ponad 500 porcji gotowego do sprzedaży narkotyku oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi. W związku z nielegalną uprawą, zatrzymano jej właściciela. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Oławy, który jak się okazało zajmował się nielegalnym procederem od ponad roku.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste. Specjaliści szacują, że z zabezpieczonych liści konopi, można by uzyskać blisko 2 tysięcy porcji handlowych marihuany.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny, zabezpieczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Grozić mu może teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Wrocław, KPP Oława

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ