Pijana z zakazem prowadzenia pojazdów jechała krajową „ósemką”

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci z Kłodzka zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która będąc w takim stanie jechała krajową „ósemką” przekraczając dozwoloną prędkość. Okazało się również, że ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. 

11 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego z kłodzkiej komendy pełniący służbę na drodze K8 w rejonie Boguszyna zwrócili uwagę na jadący ulicą samochód osobowy. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać na to, iż jest on pod wpływem alkoholu, bądź podobnie działającego środka. Ponadto osoba siedząca za kierownicą dopuściła się przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że kierującą jest 50 – letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. W toku dalszych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy dodatkowo okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ zostały jej zatrzymane za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz 50 – latka odpowie przed sądem za niestosowanie się do postanowienia sądu oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypomnieć należy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami podlega karze pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

W przypadku, gdy sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i okaże się, że kolejny raz prowadzi znajdując się w takim stanie, kara może wzrosnąć nawet do lat 5.
Źródło: KPP w Kłodzku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj