Prezydent na dorocznej odprawie kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP

duda7.jpeg

– Mówiłem o tym niejednokrotnie, naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie silnego państwa. W tym silnym państwie armia – sprawna, dobrze wyposażona, świetnie wyszkolona, posiadająca także niezbędne doświadczenie i przygotowanie, zarówno do obrony granic Rzeczypospolitej, jak i do współdziałania sojuszniczego – ma absolutnie fundamentalne znaczenie – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP w Warszawie.

– Naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie silnego państwa z armią, która może bronić granic Rzeczypospolitej i współdziałać w sojuszach. Mówiłem o tym niejednokrotnie, naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie silnego państwa. W tym silnym państwie armia – sprawna, dobrze wyposażona, świetnie wyszkolona, posiadająca także niezbędne doświadczenie i przygotowanie, zarówno do obrony granic Rzeczypospolitej, jak i do współdziałania sojuszniczego – ma absolutnie fundamentalne znaczenie – mówił prezydent.

– Ale także chcę z całą mocą podkreślić, że przybywam tutaj z wielkim szacunkiem dla wszystkich panów generałów, dla wszystkich państwa oficerów, dla wszystkich państwa podwładnych, polskich żołnierzy, których treścią życia jest służba Rzeczypospolitej. Doskonale wszyscy państwo na tej sali wiecie, co to znaczy poczucie, że żyje się w bezpiecznym kraju, co to znaczy poczucie, że żyje się w kraju, który ma pozycję na arenie międzynarodowej, który ma pozycję również i w strukturach bezpieczeństwa międzynarodowego, który ma również swoje siły zbrojne i który – w razie czego – jest w stanie obronić swojego obywatela – dodał Andrzej Duda.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ