Odlot Krystyny Jandy

janda.jpg

„Bądźmy razem” – wzywa Krystyna Janda na zamieszczonym przez siebie w internecie filmie. Aktorka nawołuje, aby 19 kwietnia, gdy Donald Tusk przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze… uroczyście witać go na Dworcu Centralnym.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

Chodzi o śledztwo przeciw b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB. Poprzednia data przesłuchania wyznaczona była na 15 marca br., jednak Tusk nie mógł wówczas stawić się w prokuraturze ze względu na udział w sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

W związku z przesłuchaniem Tuska, na pomysł okazania mu obywatelskiego wsparcia wpadła Krystyna Janda, która nawołuje do tego, aby przewodniczącego Rady Europejskiej witać już na dworcu kolejowym.

– Proszę państwa, jestem dumna, że Polska jest częścią zjednoczonej Europy. Było to marzenie pokoleń. Spełniło się – nie zmarnujmy tego. Dowiedziałam się, że 19 kwietnia przyjeżdża do Warszawy Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, żeby stanąć tu, przed prokuraturą. Niektórzy chcą mu odebrać prawo występowania pod biało-czerwoną flagą. Byłoby dobrze, gdybyśmy przywitali go wszyscy tego dnia, zamanifestowali jedność i solidarność z Europą w jej trudnym momencie i poparli Polaka, któremu udało się zdobyć jedno z najwyższych stanowisk europejskich. Byłoby dobrze. Bądźmy razem. Składam państwu najserdeczniejsze życzenia, dobrych świąt – mówi Janda.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ