Premier przyznała renty poszkodowanym w katastrofie w Świebodzicach

– Zgodnie z zapowiedzią, premier Beata Szydło przyznała renty specjalne dla osób poszkodowanych, w tym dzieci w wyniku katastrofy budowlanej w Świebodzicach – podał rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rafał Bochenek dodał, że szefowa rządu jest „w kontakcie, za pośrednictwem wojewody, ze służbami działającymi w Świebodzicach oraz z przedstawicielami samorządu”.

– Reagujemy na każdy sygnał dotyczący wsparcia i pomocy dla poszkodowanych – mówił rzecznik rządu. Bochenek dodał, że na polecenie premier służby wojewody zapewniają stałe, prawne i merytoryczne wsparcie burmistrzowi Świebodzic.

Sześć ofiar śmiertelnych (dwoje dzieci, trzech mężczyzn i kobieta) oraz cztery osoby ranne (w tym 13-letnie dziecko) – to ostateczny bilans katastrofy budowlanej w Świebodzicach na Dolnym Śląsku (wszystkie ofiary wydobyto spod gruzów – w momencie zawalenia się kamienicy w budynku przebywało więc 10 osób.

W minioną sobotę ok. 9:00 zawaliła się kamienica na tamtejszym rynku. Prawdopodobną przyczyną katastrofy budowlanej był wybuch gazu w jednym z mieszkań.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj