Prokuratura zajęła się alimentami Kijowskiego

Kijowski.jpg

Lider Komitetu Obrony Demokracji ma poważne kłopoty. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie „uporczywego uchylania się od płacenia alimentów na dzieci”. Okazuje się, że dług z tego tytułu w przypadku Mateusza Kijowskiego sięga aż 230 tys. zł.

Jak informuje Wirtualna Polska obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie, a nie przeciwko Kijowskiemu, jednak ta kwalifikacja może może się zmienić w toku prac śledczych.

Na razie wiadomo jedynie, że chodzi o „uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów na dzieci” i zadłużenie z tego tytułu w wysokości ok 230 tys. zł. Prokuratura ustali teraz w toku postępowania, czy dłużnik „nie płaci alimentów w sposób zawiniony, czy nie”.

Zgodnie z art. 209. § 1 Kodeksu karnego, z tytułu którego prowadzone jest postępowanie, liderowi KOD może grozić grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

„Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – głosi art. 209. § 1 Kodeksu karnego.

źródło: niezalezna.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj