Sąd odrzucił wniosek Pawła Kukiza ws zakazu korzystania przez zespół z nazwy “Piersi”

fot: youtube

Sąd odrzucił wniosek Pawła Kukiza, by zespół „Piersi” – z którego muzyk odszedł dwa lata temu – nie mógł  korzystać ze swojej nazwy. – Dwa lata temu zostaliśmy zawiadomieni, że Paweł Kukiz, który opuścił szeregi zespołu, wniósł pozew do Sądu o prawo do nazwy zespołu – podali muzycy na Facebooku. W październiku 2016 roku Sąd Okręgowy w Opolu zakończył sprawę oddalając w całości powództwo Kukiza. Poseł Kukiz’15 złożył apelację. Dziś sąd zakończył proces podając, że zespół może posługiwać się swoją nazwą.

Muzycy z zespołu Piersi podali, że mogą korzystać z nazwy zespołu. Sąd ogłosił dziś wyrok w sprawie posługiwania się nazwą „Piersi”. Paweł Kukiz oraz gitarzysta Rafał Jezierski nie chcieli, by zespół z niej korzystał.

Domagali się zakazania pozwanym obecnym członkom zespołu Piersi posługiwania się nazwą, logotypem oraz nakazania pozwanym oświadczenia, w którym uznaliby, że dobra te stanowią dobra osobiste Pawła Kukiza i że nie będą używać ani nazw, ani znaku graficznego bez jego zgody

– powiedziała dla tvn24.pl Katarzyna Wręczycka z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Po ogłoszeniu werdyktu muzycy zabrali głos. Zaznaczyli, że przyznanie im tej nazwy nie cieszy tak bardzo, ponieważ „na jednej scenie najstarsi PIERSIOWCY spędzili wspólnie 28 lat”.

Taki szmat czasu zobowiązuje. Wszystkie waśnie i spory wg. nas powinny być załatwione w pubie, a nie na drodze sądowej. To, czego musieliśmy doświadczać, ukazało nam, jak bardzo mogą zmienić się ludzie, z którymi i za którymi poszłoby się w ogień. Czas goi rany powiadają. Może kiedyś Paweł zaśpiewa w PIERSIACH. My, mimo wszystko, nie mówimy nie

– czytamy na Facebooku.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ