Wpadka poseł Nowoczesnej

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

W partii Ryszarda Petru to już pewna norma – politycy .N, oczywiście z liderem na czele, nieprzerwanie zaliczają kompromitujące wpadki. Tym razem padło na rzecznik Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer. W czasie spotkania z mieszkańcami Szczecina opowiadała o tunelu, który rzekomo miałby połączyć stolicę Pomorza Zachodniego ze Świnoujściem. Ciekawe, jakie miny mieli słuchacze, bo o czymś tak kuriozalnym, słyszeli chyba po raz pierwszy.

Jak podało Radio Szczecin, Lubnauer przybyła do Szczecina, konsultując się wcześniej w sprawach istotnych dla mieszkańców tego regionu ze swoim partyjnym kolegą Piotrem Misiłą. W czasie spotkania pochwaliła się swoją wiedzą o tym, że mieszkańcy Pomorza Zachodniego czekają na pogłębienie Odry oraz tunel. I to – jej zdaniem – tunel nie byle jaki, bo najdłuższy na świecie!

Dodatkowo Szczecin w tej chwili, wiem od niego, że będzie przeżywał taką ważną inwestycję, jaką jest pogłębienie kanału między Świnoujściem a Szczecinem. Mówił mi, że koniecznie powinnam o tym powiedzieć, ponieważ to jest rzeczywiście ważny dla was etap w rozwoju miasta, a wszyscy czekają na tunel pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem 

– obwieściła cytowana przez rozgłośnię rzecznik Nowoczesnej.

Dziennikarze szczecińskiego radia przypomnieli, że mieszkańcy Pomorza Zachodniego i owszem, od lat czekają na tunel, jednak pod dnem rzeki Świny. Ma on połączyć wyspy Uznam oraz Wolin.

Zresztą niedawno zapadła w tej sprawie istotna decyzja. Wniosek o dofinansowanie budowy tunelu został zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a rząd – dzięki środkom unijnym – sfinansuje budowę tunelu pod Świną w 85 proc. (15 procent musi dołożyć miasto”. Radio Szczecin podkreśliło, że odpowiednie dokumenty oczekują jedynie na akceptację w Brukseli.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ