Seria wypadków i gigantyczny korek na A4

Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Gazeta Wrocławska informuje o wypadkach na autostradzie A4. Na drodze od rana tworzą się wielokilometrowe zatory.

W Wielki Piątek na autostradzie między Zgorzelcem a Wrocławiem ruch jest po prostu gigantyczny. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożność i respektowanie przepisów. Sugerowane jest również wybieranie innych tras.

Nad ranem na A4 w okolicy Wrocławia miały miejsce dwa wypadki. O 7 rano na odcinku między węzłami Kostomłoty-Kąty Wrocławskie zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. Nikt nie odniósł obrażeń, ale ruch był utrudniony, dostępny był tylko lewy pas. Również około godziny 7 doszło do wypadku między Budziszowem a Udaninem. Prawy pas został zablokowany po zderzeniu trzech samochodów osobowych.

W kolejnym wypadku, do którego doszło ok. godziny 11:20 nieopodal miejscowości Okmiany pod Bolesławcem, uczestniczyły cztery samochody. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale znowu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Na całym odcinku tworzą się zatory. Największy z nich liczy aż 27 km (pomiędzy Chojnowem a Bolesławcem). W okolicy węzłów Legnica, Kostomłoty, Katy Wrocławskie korki były dużo krótsze, licząc “tylko” 3-4 kilometry.

Źródło: Gazeta Wrocławska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ