J. WRÓBEL: SIEĆ SZPITALI DAJE BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWANIA USŁUG MEDYCZNYCH

fot. flickr.com

Sieć szpitali spowoduje, że jakość usług medycznych będzie na wyższym poziomie – ocenia Janusz Wróbel, dyrektor szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali podpisał wczoraj prezydent Andrzej Duda. Wejdzie w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Zgodnie z nowymi przepisami w sieci będą mogły znaleźć się placówki, które od co najmniej dwóch lat mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i w których funkcjonuje izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy.

Dyrektor szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu zwraca uwagę na zalety powstania sieci szpitali.

– Ta sieć szpitali przede wszystkim daje bezpieczeństwo finansowania usług medycznych i funkcjonowania szpitala, czyli bezpieczeństwo wykonywania pracy przez osoby zatrudnione w szpitalu. Dlatego, że to ma być ta część finansowana przede wszystkim z budżetu państwa. To bezpieczeństwo sądzę, że jednak spowoduje, iż jakość usługi będzie trochę na wyższym poziomie, niż dotychczas. Natomiast czy zmniejszy się ilość kolejek? To jest trudne do przewidzenia, dlatego, że ilość lekarzy, czy ilość tego personelu bezpośredniego udzielającego świadczenia medycznego, jest w kraju trochę zmniejszona – wskazuje dyrektor szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą obowiązywały od 1 października bieżącego roku.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj