Wpadł pijany kierowca poszukiwany listem gończym

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Jadący niebezpiecznie samochodem mężczyzna zwrócił uwagę policjantów patrolujących pieszyckie ulice. Auto zostało zatrzymane na ul. Mickiewicza. Podczas kontroli policjanci z powiatu dzierżoniowskiego stwierdzili, że 47-latek jest nie tylko pijany – alkomat wykazał ponad 2,8 promila alkoholu, ale jest także poszukiwany przez prokuraturę.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pieszycach patrolując ulice miasta zauważyli kierowcę seata, którego styl jazdy zagrażał bezpieczeństwu oraz świadczył, że może on być pod działaniem alkoholu. Na ulicy Mickiewicza tuż po północy patrol zatrzymał do kontroli kierowcę seata. Na szczęście ruch w tym czasie był niewielki i nie doszło do tragedii. Po zatrzymaniu policjanci ustalili, że kierowca jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało aż ponad 2,8 promili w organizmie mężczyzny. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym przez prokuraturę.

Zatrzymany 47-letni mieszkaniec Ożarowa trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przez policjantów został odwieziony do aresztu śledczego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązka w wysokości 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP Dzierzoniów

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ