Poznaj kandydatów na Osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów

foto: FB Wrocław rozmawia

Na  Osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów zgłosiło się 17 kandydatów  na radnych osiedlowych. Piętnastu z nich zdobędzie mandat. Mieszkańcy będą wybierali swoich przedstawicieli tylko w okręgu wyborczym nr 2  ponieważ w okręgu nr 1  kandydaci zgłosili się w liczbie równej ilości mandatów i dlatego nie będzie tam przeprowadzane głosowanie. Wybory odbędą się 23 kwietnia.

Osiedle Swojczyce-Strachocin-Wojnów zostało utworzone na mocy uchwały Rady Miejskiej Wrocławia XX/110/91 wprowadzającej nowy system podziału administracyjnego miasta. Zamieszkiwane jest przez blisko 5 tysięcy osób. Osiedle obejmuje obszar dawnych wsi: Swojczyce i Strachocin przyłączonych do miasta w 1928 roku, Wojnowa przyłączonego w 1951 r. oraz dawnej osady Popiele.

Mieszkańcy  Strachocina, Swojczyc i Wojnowa swoich radnych będą wybierali tylko  w okręgu wyborczym nr 2  ponieważ w okręgu nr 1  zgłosiła się równa liczba kandydatów na radnych i nie będzie tam przeprowadzane głosowanie.

W okręgu wyborczym nr 2  mieszkańcy osiedla będą będą wybierali swoich radnych w siedzibie Rady Osiedla ,przy ul. Swojczyckiej 118 .

Zapytaliśmy kandydata na radnego  ze Strachocina-Swojczyc-Wojnowa i jednocześnie mieszkańca tego osiedla- Łukasza Tracza (Wrocławskie Forum Samorządowe), dlaczego kandyduje i jak zachęca wyborców do oddania głosu

Dotychczas przez długi okres czasu obserwowałem co dzieje się na osiedlu ,którego jestem jednym z  wielu mieszkańców, ale teraz nadszedł czas aby przejść do działania. Chcę wykorzystać swoją energię   i pomysły. Wybory do rad osiedli to takie wybory ,w których do ludzi przemawiają konkretne argumenty przekazane w prosty, jasny i czytelny sposób.

Okręg wyborczy  nr 2 

 

Lp. Nazwisko Imię Wiek Zawód/wykształcenie Oznaczenie kandydata
1. BIELECKA HALSZKA BEATA 31 FILOLOG
2. DZIEDOSZYCKA KRYSTYNA 70 ŚREDNIE
3. NOWAK TERESA MARIA 72 NAUCZYCIEL Z PASJĄ DLA OSIEDLA
4. PIĄTEK STANISŁAW ROMAN 32 MAGISTER INŻYNIER
5. PIETRZAK RAFAŁ MARIUSZ 33 INFORMATYK Z PASJĄ DLA OSIEDLA
6. SKOWROŃSKA JOLANTA GRAŻYNA 66 WYŻSZE
7. TOKARZ MARIUSZ 44 ŚREDNIE Z PASJĄ DLA OSIEDLA
8. TRACZ ŁUKASZ 27 WYŻSZE WROCŁAWSKIE FORUM SAMORZĄDOWE
9. WALCZAK TOMASZ WOJCIECH 35 URZĘDNIK

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj