Będą konsultacji społecznych w sprawie zmiany lokalizacji węzła przesiadkowego autobusów nocnych na ulicy Petrusewicza ?

autobus.jpg

Akcja Miasto wystąpiła dzisiaj z wnioskiem do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie zmiany lokalizacji węzła przesiadkowego autobusów nocnych na ulicy Petrusewicza.

Według aktywistów pozostawienie węzła w obecnym miejscu byłoby niekorzystne, ponieważ znajduje się on z dala od tras większości linii nocnych, przez co korzystanie z niego powoduje wydłużenie czasu jazdy szczególnie dla linii biegnących z zachodu na wschód np. 243 i 253. Ponadto przystanki na ulicy Petrusewicza znajdują się w znacznej odległości od siebie, co utrudnia przesiadki. Większość osób korzystających z linii nocnych przesiada się na wcześniejszych przystankach takich jak Dworzec Główny czy Dworzec Autobusowy, gdzie mają możliwość dokonania tego na tym samym peronie.

Jedną z możliwych lokalizacji węzła przesiadkowego jest ulica Sucha. Po oddaniu do użytku dróg wokół nowej galerii handlowej Wroclavia autobusy nocne mogłyby wykonywać rundę wokół niej ulicami Joannitów, Dyrekcyjną i Borowską podobnie jak miało to miejsce, gdy istniał stary dworzec autobusowy. Ruch na ulicy Suchej ma być umożliwiony tylko dla autobusów oraz pojazdów obsługujących nową galerię handlową i biurowiec naprzeciwko niej. Oznacza to, że bez większych problemów można by wyznaczyć kilka dodatkowych przystanków dla autobusów nocnych lub udostępnić dla nich planowane na ulicy Suchej przystanki dla linii dziennych – mówi nam Krzysztof Papierniak
Akcja Miasta podkreśla, że inną propozycją, którą warto przeanalizować jest stworzenie takiego węzła na ulicy Kazimierza Wielkiego. W nocy ruch samochodów jest mniejszy, więc można by przeznaczyć dla autobusów jeden z pasów ruchu tej ulicy. Wówczas linie nocne nie traciłyby dodatkowego czasu na dojazd w rejon dworca autobusowego, ponieważ trasy większości z nich i tak przebiegają przez centrum miasta.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ