Hodował w domu… lwy i krokodyle – ZDJĘCIA


Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem. Dwa lwy oraz trzy krokodyle, które przetrzymywane były na terenie Rybnika oraz Tarnowskich Gór, trafiły pod tymczasową opiekę specjalistów z poznańskiego zoo.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednej z posesji w Rybniku może być przetrzymywany młody lew. Wszystko się potwierdziło. Podczas kontroli powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę przetrzymywane jest niezgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu ministra środowiska. W związku z tym, zwierzę zostało przekazane pod tymczasową opiekę do zoo w Poznaniu, w celu zapewnienia właściwych warunków hodowli.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że na terenie jednej z posesji – tym razem w Tarnowskich Górach – może znajdować się kolejny lew, należący do tego samego właściciela. Podczas czynności policjanci potwierdzili te przypuszczenia. Również w tym przypadku powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że lew i trzy krokodyle – znalezione w Tarnowskich Górach – przetrzymywane są niezgodnie z przepisami, dlatego podjęto decyzję o przekazaniu ich pod tymczasową opiekę do poznańskiego zoo.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy wszczęli postępowanie w sprawie nabycia, przetrzymywania i hodowli w niewłaściwych warunkach oraz bez wymaganych dokumentów m.in. CITES, zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem,  w tym wypadku chodzi o dwa lwy oraz trzy krokodyle, tj. o czyn z art. 128 pkt 2 lit. b, d, e ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody oraz o czyn z art. 37 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt.


fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

W sprawie zostały przesłuchane trzy osoby. Dokumentacja została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, w celu poddania analizie i ocenie zebranych materiałów oraz podjęcia dalszych czynności w sprawie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ