Jest WIOSNA! Otwórz sezon plenerowy w Zajezdni


Przed nami wiosenne, słoneczne tygodnie, które stanowią najlepszą zachętę do obudzenia się z zimowego snu i rozpoczęcia plenerowej aktywności. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na dwudniowe wydarzenie, podczas którego wrocławianie przywitają wiosnę. Wśród atrakcji nauka jazdy na rolkach, ekologiczne warsztaty, bookcrossing z plenerową czytelnią, malowanie chodnikowego muralu, zwiedzanie wystaw oraz wiele, wiele więcej.

22–23 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia przy ul Grabiszyńskiej 184 zainaugurowany zostanie sezon plenerowy. Wszystko odbywać się będzie w ramach czterech przestrzeni: ruchu, relaksu, rotacji oraz relacji, a przygotowane w ich ramach aktywności będą powiązane z wiosenną energią.

– Wiosna jako pora roku to czas, gdy natura znów budzi się do życia. Rośliny wypuszczają liście i zakwitają, a ludzie zwiększają swoją aktywność. Dlatego przygotowaliśmy strefę ruchu i rotacji. Z kolei wszyscy ci, którym  wiosna kojarzy się z odpoczynkiem i rozmową na świeżym powietrzu znajdą coś dla siebie w obszarach związanych z relaksem i relacją – mówi rzecznik Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, Juliusz Woźny.

Smacznie, zdrowo, kulturalnie

Kalorie spalone w strefie ruchu będzie można uzupełnić dzięki foodtruckom i grillowaniu w przestrzeni przeznaczonej na relaks. W sobotni wieczór planowana jest również teatralna wieczorynka dla najmłodszych w wykonaniu wrocławskiego Teatru Lalek. W trakcie weekendu animatorzy będą zachęcać wrocławian do podzielenia się swoją historią i  przybliżenia miejsca, w którym się wychowywali i mieszkają.

– W tym celu przygotujemy specjalną mapę miasta, na której każdy będzie mógł zaznaczyć swój dom oraz zostawić krótką historię związaną z tym miejscem – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka projektu.

Ponadto, w tych dniach będzie można skorzystać z darmowego wstępu na wystawę główną Zajezdni „Wrocław 1945–2016” oraz dwie czasowe ekspozycje: „Zatrzymany w kadrze. Opowieść o Zbyszku Cybulskim” i „Taborowe życie Romów”. Wstęp na dwudniowe wydarzenie jest darmowy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ