Kierowca autobusu wiózł pasażerów będąc pod wpływem alkoholu

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Wrocławscy policjanci zatrzymali dziś rano do kontroli kierującego autobusem, który nietrzeźwy przewoził 25 pasażerów. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w jego organizmie 0,36 promila. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowca odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania doszło 18 kwietnia 2017 roku po godzinie 5.40 na terenie Kobierzyc. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc wzmożone poświąteczne działania kontrolne na drogach, zatrzymali kierowcę autobusu, od którego wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 0,36 promila w jego organizmie. 50-letni wrocławianin wiózł autobusem 25 pasażerów na trasie z Żurawic w kierunku Wrocławia. Po zatrzymaniu mężczyzny przez policjantów, na miejsce przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z pasażerami w dalszą podróż.

Nietrzeźwemu 50-latkowi zatrzymano prawo jazdy i za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Mężczyźnie grozić może kara aresztu lub grzywny, a dodatkowo musi się liczyć ze stratą prawa jazdy nawet na okres 3 lat.

Źródło: WRD KMP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ