Na Ołtaszyńskiej korytarz pod nową drogę gotowy

domena publiczna

Na remontowanej ul. Ołtaszyńskiej widać korytarz pod przyszłą drogę. W tym tygodniu robotnicy planują sfinalizować roboty brukarskie i zacząć prace przy układaniu ostatnich warstw podbudowy. Droga ma być gotowa do końca maja.

W tym rejonie Wrocławia przebudowywana jest ul. Ołtaszyńska i fragment ul. Wojszyckiej.

Na Ołtaszyńskiej w tym tygodniu mają zakończyć się roboty brukarskie i rozpoczną się prace przy układaniu podbudowy z kruszywa. Warstwa stabilizacyjna i mrozoodporna są już gotowe. Wykonawca robót przystąpi niebawem do zrobienia 46 wjazdów na posesje przy ul. Ołtaszyńskiej. Ostatnim etapem będzie położenie nawierzchni. – Na ulicy Wojszyckiej wykonawca zrobił już chodnik i zamontował krawężniki wzdłuż szkoły do ulicy Ołtaszyńskiej – mówi Krzysztof Kubicki z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Po remoncie ulica mocno się zmieni. Przede wszystkim granitową kostkę zastąpi beton asfaltowy. Będą tzw. wyniesione skrzyżowania, progi zwalniające, nowe oświetlenie, a na skrzyżowaniu z Wojszycką minirondo. Całość ma być gotowa do końca maja. Inwestycję realizuje firma Eurovia za około 2 mln zł.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj