GPC: ​PO chce azylu dla islamskich radykałów z Tadżykistanu ?


Dolnośląska posłanka z PO uważa, że Straż Graniczna powinna wpuszczać do Polski obywateli z m.in. Tadżykistanu. Problem w tym, że większość wnioskujących uzasadnia swoje aplikacje  przynależnością lub powiązaniami z Islamską Partią Odrodzenia Tadżykistanu zdelegalizowaną przez obecne władze tego państwa. Prezydent Tadżykistanu twierdzi, że partia dąży do utworzenia Państwa Islamskiego – ustaliła Gazeta Polska Codziennie.

Posłanka PO Monika Wielichowska w interpelacji skierowanej do MSWiA twierdzi, że Straż Graniczna odmawia dostępu do międzynarodowej ochrony uchodźcom z m.in. Tadżykistanu. A to „łamanie zasad UE”. Powołuje się przy tym na raport lewicowej organizacji „Human Rights Watch”, który rzekomo, „wskazuje na druzgocącą praktykę stosowaną przez Straż Graniczną, jaką jest ignorowanie deklaracji o chęci złożenia wniosku azylowego i odsyłanie niemal wszystkich pociągiem z powrotem” – czytamy w „Codziennej”.

Prawie wszyscy wnioskujący o azyl z Tadżykistanu uzasadniają swoje aplikacje  przynależnością lub powiązaniami z Islamską Partią Odrodzenia zdelegalizowaną przez obecne władze tego państwa. Prezydent Tadżykistanu twierdzi, że partia dąży do utworzenia Państwa Islamskiego. Z drugiej strony pojawiają się opinie, że to wyłącznie walka z polityczną opozycją, bo przecież większość obywateli tego kraju to sunnici czyli ortodoksyjni islamiści.

– Odmawiając uchodźcom procedury azylowej, narażamy ich na niebezpieczeństwo – ocenia Monika Wielichowska. – Dlaczego pan minister przyzwala na łamanie prawa na polskich granicach? – Pyta posłanka w interpelacji. MSWiA odpowiada, że „że bezpieczeństwo państwa i obywateli polskich stanowi najwyższy priorytet w działaniach podejmowanych przez Polskę w obszarze polityki migracyjnej”, a polsko-białoruska granica jest nieustannie monitorowana z uwagi na potencjalne zagrożenia.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Nie wpuszczac zadnych islamistow nasze rodzina musza spac spokojnie
    Nie bedzie Niemiec mowil co mamy robic on jusz nam nakazywal w czasie woiny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ