Macierewicz na obchodach święta Dowództwa Garnizonu Warszawa: Ta służba najbardziej reprezentuje Wojsko Polskie

mon.gov.pl

– Ta służba najbardziej reprezentuje Wojsko Polskie, bo jesteście twarzą, jesteście symbolem, jesteście widomym na co dzień znakiem Wojska Polskiego. Za to należą Wam się serdeczne podziękowania – mówił minister obrony narodowej, który wziął udział w obchodach święta Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Uroczystości związane ze Świętem Dowództwa Garnizonu Warszawa rozpoczęły się 18 kwietnia mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, w której uczestniczyli żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej Dowództwa Garnizonu Warszawa, a także poczty sztandarowe jednostek podległych

– Dzisiaj po raz 22 obchodzimy wasze święto, ale przecież tradycja, źródła istnienia garnizonu warszawskiego to wielkie dni chwiały powstania kościuszkowskiego a następnie walki z najazdem moskiewskim 1794 roku. Tam jest wasza tradycja. Tam jest źródło waszej pamięci historycznej, ale tam jest także źródło waszej zdolności bojowej, waszego żołnierskiego honoru – mówił minister Macierewicz przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

– Tak jak Wy, swoją codzienną służbą, zarówno tą, którą przywoływał pan gen. Głąb wspominając o waszych wysiłkach na terenie całego kraju jak i tą, która jest przede wszystkim widziana przez społeczeństwo tutaj w Warszawie, w tysiącach wsi i miast, gdzie reprezentujecie Wojsko Polskie. Ta służba najbardziej reprezentuje Wojsko Polskie, bo jesteście twarzą, jesteście symbolem, jesteście widomym na co dzień znakiem Wojska Polskiego. Za to należą Wam się serdeczne podziękowania, jak tę służbę pełnicie na co dzień, stając naprzeciwko Grobu Nieznanego Żołnierza, stając naprzeciwko wielkiej polskiej historii, oddając hołd bohaterom, którzy za Polskę przelewali życie, przemierzając ten plac Zwycięstwa, ten plac Józefa Piłsudskiego, serce Warszawy, serce Polski. Przypominacie za każdym razem, że tutaj jest, tutaj były i są dni chwały, dni wspaniałych zwycięstw, dni pokazujące w jakim naprawdę może być Wojsko Polskie. Kompania reprezentacyjna, żołnierze pokazujący w szeregach zdolność Wojska Polskiego do reprezentowania na całym świecie, na wszystkich frontach i wszystkich miejscach kuli ziemskiej. To Wy, wobec naszych gości z całego świata, reprezentujecie Wojsko Polskie – podkreślił minister obrony narodowej.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ