Ruszają nocne autobusy do Jelcza, Sobótki i Środy Śląskiej

Aktron, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

W najbliższy weekend (21-23 kwietnia) Polbus PKS Wrocław uruchamia regularne nocne połączenia z Wrocławia do Jelcza Laskowic, Środy Śląskiej i Sobótki. Z tzw. „imprezobusów” skorzystać będą mogli też wrocławianie z Krzyków, Leśnicy czy Sępolna. 

– Od najbliższego weekendu oficjalnie startujemy z kursami nocnymi do Jelcza-Laskowic, Środy Śląskiej oraz Sobótki. Ale to nie koniec dobrych wiadomości, bo dodatkowo w ramach współpracy z przewoźnikiem kolejowym posiadacze biletów okresowych na pociągi Kolei Dolnośląskich otrzymają 50% zniżki na przejazdy nowymi kursami nocnymi – zapowiada Krzysztof Balawejder, prezes Polbusa.

Specjalne autobusy, nazywane potocznie “imprezobusami”, będą wyruszały z Wrocławia w każdy weekend w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Kursy będą realizowane trasami linii 519, 522 oraz 565. Linie będą przejeżdżać przez Wrocław i zatrzymywać na wielu miejskich przystankach. Dlatego z nocnych połączeń będą mogli spokojnie korzystać wrocławianie mieszkający w pobliżu trasy np. z Krzyków, Sępolna, czy Leśnicy. Autobusami będzie można również przyjechać z  wymienionych miejscowości do centrum Wrocławia.

– Od ponad roku podobne nocne połączenie świetnie się sprawdza do Oleśnicy, dlatego rozszerzamy siatkę o nowe miejscowości. Dzięki temu wiele osób, które teraz miały z tym problem będzie mogło bezpiecznie i komfortowo wrócić do domu. W dodatku w atrakcyjnej cenie – mówi Krzysztof Balawejder.

Dodatkowo Polbus integruje swoje nocne kursy z ofertą Kolei Dolnośląskich. Pomysł zrodził się dzięki licznym sugestiom pasażerów. W ramach współpracy z przewoźnikiem kolejowym posiadacze biletów okresowych na pociągi Kolei Dolnośląskich otrzymają 50% zniżki na przejazdy nowymi kursami nocnymi do Jelcza-Laskowic oraz Środy Śląskiej.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ