Bank Światowy: Polska gospodarka dynamicznie przyspiesza


Najnowsze prognozy Banku Światowego nie pozostawiają złudzeń: Polska gospodarka dynamicznie przyspiesza, a to wina rządu Beaty Szydło. “W 2017 r. wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 proc. z 2,8 proc. w 2016 r., dzięki inwestycjom i konsumpcji” – czytamy w analizie.
 

W styczniu ekonomiści Banku Światowego zakładali, że wzrost Polski w roku 2017 wyniesie 3,1 proc., a w latach 2018-2019 odpowiednio 3,3 i 3,4 proc. Wszystko z powodu przemyślanej i dobrej polityki jaką prowadzi obecny rząd Polski. Jeden z przedstawicieli Banku Światowego, Carlos Pinerua mówi, że “polska gospodarka po spowolnieniu w 2016 r., znów przyspiesza, ponieważ ruszyły inwestycje finansowane ze środków unijnych i rośnie konsumpcja prywatna dzięki bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy oraz programowi Rodzina 500+”.

Prognozy deficytu sektora finansów w Polsce w 2017 roku to 2,6 proc. PKB z 2,5 proc. szacowanych na rok 2016. Według BŚ wydatki w 2017 r. wzrosną, m.in. dlatego, że świadczenia z programu Rodzina 500 plus będą wypłacane przez cały rok, a nie przez trzy kwartały jak było to w roku 2016.”.

Okazuje się, że polski budżet będzie wspierany większymi wpływami z podatków dzięki szybszemu wzrostowi gospodarczemu, a także działaniom Ministerstwa Finansów i nowo powołanej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na rzecz poprawy ściągalności podatków, w tym ograniczenia luki w VAT.

Oto efekty rządu Beaty Szydło, rządu hejtowanego przez totalną opozycję właśnie dlatego, że … osiąga SUKCESY! Polacy jednak nie są naiwni i widzą owoce prac rządu polskiego!

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ