Bosch otworzy we Wrocławiu nowoczesną fabrykę

foto: Janusz Wolniak

W połowie września br. Bosh otworzy we Wrocławiu nowoczesną fabrykę sprzętu gospodarstwa domowego – lodówek, kuchenek czy pralek. Na konferencji prasowej w byłej fabryce Fagor-Mastercook prezes Konrad Pokutycki i dyr.Krystian Wyrobek przedstawili jak będzie wyglądała niebawem produkcja w nowym zakładzie pracy.

W fabryce znajdzie zatrudnienie około tysiąca ludzi. Obecnie trwa nabór pracowników, zarówno na stanowiska produkcyjne i obsługowe. Prezes zachęcał potencjalnych pracowników, by szukali informacji na stronie portalu BSH we Wrocławiu czy portalu pracuj.pl.

Aktualnie trwają prace inwestycyjne, przy których uczestniczy 170 pracowników. Będą tam dwie nowoczesne fabryki produkujące najnowszej generacji lodówki i piekarniki. Na 34 tys. metrów kwadratowych będą 3 linie produkcyjne. Powstawać tam będzie docelowo w ciągu roku około 2 mln lodówek, z czego, jak mówił dyr,.Wyrobek, 90% pójdzie na eksport.

Z kolei prezes Pokutycki podkreślał, że grupa Bosh to dwie najsilniejsze marki w Polsce (Bosh i Siemens), które zainwestowały u nas 700 mln euro.

Warto przypomnieć, że w tym miejscu, gdzie powstaje fabryka Bosha istniał słynny Wrozamet, a później grupa Fagor-Mastercook upadła w 2013 roku. Obecny również na konferencji prasowej były przewodniczący “Solidarności” w tych zakładach Leszek Bąk, wyrażał satysfakcję, że tu dalej będzie produkcja, dalej znajdą ludzie pracę, a jak zaznaczył zwolnieni pracownicy dostali należne odprawy i znaleźli  zatrudnienie w innych firmach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ