Chciał wręczyć 200 złotych policjantom – został zatrzymany

kasa robert1.jpg

Trzebniccy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że próbował im wręczyć korzyść majątkową, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Okazało się, że syn przyszedł w odwiedziny do swoich rodziców. W trakcie wizyty będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę z bliskimi. W związku z tym, że mężczyzna był agresywny i stwarzał realne zagrożenie dla domowników funkcjonariusze podjęli na miejscu decyzję o umieszczeniu go w policyjnym areszcie, czego zatrzymany chciał uniknąć próbując dać im 200 zł. Za tego typu czyn podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

16 kwietnia 2017 roku tuż po godzinie 8.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy został poinformowany o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Trzebnica. Policjant natychmiast skierował tam patrol.

Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, do mieszkania przyszedł będący pod wpływem alkoholu zgłaszający, który jak oświadczył chciał odwiedzić matkę w związku z tym, że od około 2 miesięcy nie zamieszkuje z rodziną. Ojciec zgłaszającego poinformował funkcjonariuszy, że gdy tylko syn przyszedł, wyczuł od niego alkohol. Kiedy zwrócił mu uwagę, że chciałby w spokoju spędzić Święta Wielkanocne, ten stał się wobec niego bardzo agresywny. Ponieważ mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla domowników, został zatrzymany przez interweniujących policjantów. 33 – latek wiedząc, że trafi do policyjnego aresztu, próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i wręczyć im 200 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian od odstąpienie od wykonania czynności służbowych. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.
st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ