Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki

Impel_Wroc.jpg

Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki. Dalsze wsparcie dla sportu skieruje na rzecz kształcenia młodych talentów – informuje klub w specjalnym komunikacie..

Grupa Impel wdraża nową politykę sponsoringową. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 działania Grupy będą koncentrować się na aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży szkolnej i kształceniu sportowych talentów.

Grupa Impel, zmieniła w roku 2017,  model promocji poprzez marketing sportowy. Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z finansowania profesjonalnej siatkówki. Od przyszłego sezonu nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców i aktywizacja dzieci i młodzieży.  W trakcie ostatnich pięciu lat nie zrealizowaliśmy naszych założeń o pozyskaniu partnerów finansowych i organizacyjnych do promocji wrocławskiego sportu. Dzisiaj będziemy wspierać wyłącznie dzieci i młodzież, angażując się w projekty Fundacji Kraina Siatkówki, która obecnie jest jednym z najbardziej rozwiniętych projektów szkolenia sportowego dziewczęcych grup młodzieżowych w Polsce. Ta inicjatywa zrzesza ponad 1000 uczniów z Dolnego Śląska, posiada profesjonalny program rozwoju sportowego. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi za partnerstwo w budowaniu wspaniałej drużyny, za prawdziwe emocje i rzeszę zaangażowanych kibiców. Razem sprawiliśmy, że siatkówka żeńska stała się jedną z trzech najbardziej popularnych i utytułowanych dyscyplin sportowych we Wrocławiu – podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA.

Decyzja o sponsorowaniu grup młodzieżowych siatkarek „Gwardii Wrocław” podjęta 20 lat temu, była efektem świadomości właścicieli Impela o konieczności wspierania swojego miasta i jego mieszkańców w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wynikała też z tradycji zaangażowania się Grupy Impel w przedsięwzięcia wartościowe dla społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska. Dla Impela sport to nadzwyczaj ważna sfera życia, bo pozwala z jednej strony zachować zdrowie i wykształcić mocne cechy osobowościowe, pomagające w realizowaniu celów życiowych – w tym planów zawodowych i biznesowych – a z drugiej strony, daje możliwość przeżywania mocnych i pozytywnych emocji – emocji, których potrzeba jest silnie zakorzeniona w każdym człowieku. W kolejnych latach Impel dołączył do funkcji społecznej odpowiedzialności biznesu również obowiązek promowania własnej marki, czego efektem było zaangażowanie się również w drużynę ekstraklasową i przejęcie klubu już jako Impel Wrocław. Mamy ogromną satysfakcję w związku z osiągniętymi rezultatami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wraz z Miastem Wrocław, wykształciliśmy dobry zespół siatkarek, znakomitą kadrę trenerską oraz stworzyliśmy profesjonalne zaplecze organizacyjne spółki sportowej. Odnieśliśmy z tym zespołem duże sukcesy w Orlen Lidze, choćby osiągnięcie wicemistrzostwa Polski w roku 2015. Do tego cieszą nas ogromnie sukcesy w zakresie rozwijania siatkówki młodzieżowej dziewcząt. Nasze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych (młodziczek, kadetek i juniorek) zaliczają się dościsłej czołówki krajowej, a nasz autorski model kształcenia sportowego w ramach „Krainy Siatkówki” jest wskazywany jako wzorcowy. Pozostawiamy do dyspozycji świetnie wykształcony zespół trenerski na czele z trenerem Markiem Solarewiczem oraz profesjonalistę Jacka Grabowskiego – kierującego spółką. Dzisiaj zespół Impel Wrocław to ogromny kapitał promocyjny dla każdej firmy, dla której sponsoring i marketing sportowy zapewniają trwały wzrost wartości marki – zachęca Józef Biegaj, członek Rady Nadzorczej Impel S.A.

 

– Zapewniam państwa, że know-how, które stworzyliśmy z dotychczasowym właścicielem będzie miało w dalszym ciągu wpływ na rozwój profesjonalnego sportu we Wrocławiu. Będziemy bardzo intensywnie szukać nowych sponsorów i funduszy. Zdaję sobie sprawę, że obecność Grupy Impel sprawiała, że czuliśmy się bezpieczni i mogliśmy koncertować się na wynikach sportowych. Dzisiaj Grupa Impel opuszcza seniorską siatkówkę, ale w dalszym ciągu będzie wspierać rozwój sportowy dzieci i młodzieży, angażując się w działania Fundacji Kraina Siatkówki. Wierzę, że znajdziemy partnerów dla drużyny, a okazane wsparcie w ramach projektów młodzieżowych pomoże nie tylko w kreowaniu nowych pokoleń sportowców, ale też pozwoli wykształcić ambitnych, zdeterminowanych, pracowitych i aktywnych Dolnoślązaków. Dziękujemy Impel! – podkreśla Jacek Grabowski, Prezes Volleyball Wrocław S.A. oraz prezes Fundacji Kraina Siatkówki.

Grupa Impel wspiera od 20 lat żeńską siatkówkę, początkowo angażując się finansowo we wsparcie zespołów młodzieżowych, by w latach 2007-2010 zostać sponsorem tytularnym Impel Gwardii Wrocław. W 2011 roku Impel zdecydował o jego rebrandingu, nadając drużynie nazwę „Impel Wrocław”. Zaangażowanie Grupy Impel oraz osobista inicjatywa głównych udziałowców, zostało ukoronowane zdobyciem w sezonie 2014/2015 wicemistrza Polski oraz w sezonie 2015/2016 brązowego medalu. Obecnie właścicielem klubu jest Fundacja Kraina Siatkówki, Impel zaś jest jej głównym sponsorem.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ