Prezydent Duda do polskich przedsiębiorców aktywnych za granicą: Chcę wspierać wasze interesy!

Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
– Wierzę, że Prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski, chciałbym wziąć w tym udział i chciałbym, żeby Państwo także otworzyli się na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta. Chciałbym Państwa wspierać, chcielibyśmy z Państwa strony również uzyskiwać propozycje i zapotrzebowanie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z polskimi przedsiębiorcami aktywnie działającymi za granicą.

„Współpraca z prezydentem nobilituje”

– Po pierwsze to, że współpraca z prezydentem i obecność wraz z prezydentem ‒ czy to na międzynarodowych spotkaniach tutaj, w kraju, w Pałacu Prezydenckim, czy w innych miejscach, czy w trakcie wizyt prezydenckich poza granicami ‒ w oczywisty sposób w oczach naszych zagranicznych partnerów nobilituje każdego obecnego tam przedsiębiorcę. To jedna rzecz. I druga rzecz: w swoisty sposób jest też gwarancją pewnej odpowiedzialności państwa polskiego za tego przedstawiciela gospodarczego, a więc jest też swoistym wskaźnikiem – to jest ten podmiot, który my w jakimś sensie, jednak mimo wszystko istotnym, rekomendujemy. Nie ukrywam, że państwa wyniki ‒ bo to jest państwa zasługa – za zeszły rok, będące wynikami w istocie polskiej gospodarki, napawają mnie wielką radością – powiedział prezydent.

Cztery filary

– Ja się generalnie koncentruję na takich czterech elementach, jeżeli chodzi o promocję polskiego biznesu, a tym samym w moim pojęciu ‒ promocję naszego kraju, promocję Rzeczypospolitej. Po pierwsze to jest w ogóle promocja polskich przedsiębiorców. Tak jak powiedziałem: ich, państwa obecność razem ze mną, mówienie o polskich firmach to jest promocja Polski i dla mnie, jako dla prezydenta, jest to zadanie. Tym bardziej że z moich dotychczasowych doświadczeń, które na arenie międzynarodowej zwłaszcza w zeszłym roku są już niemałe, mogę powiedzieć tak: inni prezydenci po prostu to robią. (…) Chcę wspierać Wasze interesy, chcę bronić Waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej. A więc promocja konkretnych polskich podmiotów, promocja polskiej produkcji, promocja polskich produktów – mówił Andrzej Duda.

– Druga rzecz to promocja polskich marek. Bo są firmy, które tych marek mają wiele. Mam nadzieję, że będą państwo mieli w miarę rozwoju swoich firm tych marek jeszcze więcej, chciałbym, żeby one rozwijały się także na rynkach zagranicznych, chciałbym, żebyście mogli tam sprzedawać swoje towary. Jestem jako prezydent gotów was w tym zakresie wspierać – stwierdził prezydent Duda.

– Promocja polskich młodych przedsiębiorców – stąd start-upy w Pałacu Prezydenckim, stąd także i wizyty w centrach start-upów w Polsce, stąd paszporty dla młodych przedsiębiorców, dla firm startupowych, wizyty w Szwajcarii, w Izraelu, spotkania także choćby na Politechnice w Lozannie, gdzie mieliśmy niezwykle ciekawe i pouczające rozmowy na ten temat, jak poprzez naukę budować i promować biznes realizowany przez młodych ludzi z wielką korzyścią także dla uczelni. A więc mnóstwo takich ciekawych elementów, gdzie rzeczywiście jest tak, że współpraca z prezydentem otwiera dodatkowe drzwi, które być może w innej sytuacji tak łatwo by się nie otwierały, czy też po prostu byłyby zamknięte – dodał Andrzej Duda.

– I wreszcie, otwieranie rynków poprzez właśnie pomoc w trudnych sytuacjach, czyli poprzez to – jak powiedziałem – otwieranie drzwi, przecieranie ewentualnych blokad czy przecieranie nowych szlaków. Poprzez zawieranie umów międzynarodowych, kontraktów, tego wszystkiego, w czym wsparcie prezydenckie może być pomocne – podkreślił prezydent.

„Chciałbym państwa wspierać”

– Proszę państwa, to jest wszystko to, co ja realizuję, ale chciałbym to zintensyfikować w najbliższych latach mojej prezydentury. Ogromnie mi na tym zależy. Wierzę, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski, chciałbym wziąć w tym udział i chciałbym, żeby państwo także otworzyli się na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta. Chciałbym państwa wspierać, chcielibyśmy z państwa strony również uzyskiwać propozycje i zapotrzebowanie. Jesteśmy gotowi podzielić się naszym planem pracy, jeżeli chodzi o wizyty zagraniczne. Jesteśmy także otwarci na sugestie – zaznaczył Andrzej Duda.


źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj