Przebudowa Buforowej coraz bliżej – wybrano wykonawcę

buforowa.1.jpg

W przetargu na przebudowę ulicy Buforowej wybrana została oferta konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia i Strabag z Pruszkowa, która warta jest prawie 77 mln zł. Jeśli nie będzie protestów konkurentów, to latem powinny rozpocząć się roboty. 

Zadanie dotyczy całej ok. 3-kilometrowej ulicy Buforowej, łącznie z wiaduktem kolejowym. Ten ostatni będzie rozbudowany tak by zmieściły się pod nim dwie jezdnie i w przyszłości torowisko tramwajowe. Dwujezdniowy odcinek nowej drogi powstanie do skrzyżowania z ul. Konduktorską. Dalej budowana będzie jedna jezdna, aczkolwiek przebudowana zostanie także funkcjonująca obecnie jezdnia Buforowej. Jednak przeznaczona ona będzie głównie dla komunikacji zbiorowej, pieszych i rowerzystów.

Poza nową nawierzchnią spodziewać można się ronda na skrzyżowaniu z ul. Terenową, wydzielonych buspasów, sygnalizacji świetlnej włączonej do ITS i modernizacji wszystkich sieci podziemnych. Dla mieszkańców szczególnie ważne jest oświetlenie, które ma być wykonane na całej ulicy. Projektanci przewidują też mocne zazielenienie ulicy. Planuje się posadzenie prawie dwóch tysięcy drzew i ponad 11 tys. mkw. krzewów.

Przed rozpoczęciem realizacji niezbędne jest podpisanie kontraktu z wykonawcą – w optymistycznym scenariuszu  mogłoby to nastąpić jeszcze w maju, wtedy pierwszych prac powinniśmy spodziewać się latem. Inwestycja potrwa około dwóch lat. Projekt objazdów przygotuje wykonawca wyłoniony w przetargu, jednak zamierzenia są takie by przez cały czas trwania robót utrzymać ruch na Buforowej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ