Sposób na zaciekawienie młodzieży historią? Zobacz krótki klip o Narodowych Siłach Zbrojnych


Takie materiały powinno się pokazywać w szkole uczniom – mówi Rafał Kobylicki, nauczyciel historii w liceum. W sieci internauci udostępniają krótki film, przedstawiający losy Narodowych Sił Zbrojnych – jednej z niepodległościowych organizacji partyzanckich.

Produkcja zdobywa popularność na portalach społecznościowych. Zobacz, w jakim świetle przedstawia prawdziwą twarz polskich żołnierzy, niepogodzonych z dominacją sowiecką po II wojnie światowej i prześladowanych do końca życia.

-Gdy obejrzałem ten klip, zapragnąłem dowiedzieć się czegoś więcej o tej formacji zbrojnej. Zaciekawiło mnie to, że nie odłożyli broni po wojnie. Słyszałem o NSZ-cie, ale tak szczątkowo. Trochę w internecie na różnych portalach patriotycznych czytałem o nich, ale teraz chciałbym głębiej zajrzeć w tę historię. To prawdziwi bohaterowie – mówi Mateusz Oszklański z II klasy liceum.

Niewiele ponad 5-minutowy film to swoiste wprowadzenie do tematu antykomunistycznej partyzantki niepodległościowej. Materiał mógłby być wprowadzeniem do lekcji historii (gdyby na lekcjach historii poświęcano choć trochę polskim bohaterom podziemia niepodległościowego).

-Takie materiały powinno się pokazywać w szkole uczniom. Nie można oczywiście na nich skończyć, ale z pewnością zaciekawiają dzisiejszą młodzież, której uwagę trudno dzisiaj zwrócić, a już historią szczególnie – mówi Rafał Kobylicki, nauczyciel historii w liceum.

Poniżej załączamy film Narodowe Siły Zbrojne 1942-2012.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ