Wybory do rad osiedli – zasady głosowania

foto: FB Wrocław rozmawia

Już 23 kwietnia 2017 r. w godz. 8.00-20.00 we Wrocławiu odbędą się wybory do rad osiedli. Głosowanie odbędzie się w 48 osiedlach. Na nowych radnych czeka blisko 800 miejsc, a o tym, kto je zajmie, zadecydują mieszkańcy.

Jak wziąć udział w wyborach?


W wyborach do rad osiedli głosować mogą osoby, które ukończyły 18 lat, są obywatelami Polski lub UE, są zameldowane na terenie Wrocławia lub są ujęte w stałym spisie (ewidencji) wyborców. Możesz to sprawdzić w terminie od 10 do 14 kwietnia 2017 r. w Wydziale Spraw Obywatelskich przy ul. Zapolskiej 4.
Jeżeli nie jesteś pewny, na jakim osiedlu mieszkasz, możesz to sprawdzić, korzystając z mapy osiedli przygotowanej przez System Informacji Przestrzennej. Mapa dostępna jest na stronie: http://geoportal.wroclaw.pl/osiedla/. Lista osiedli wraz z wykazem ulic, które obejmują: http://geoportal.wroclaw.pl/poi/r/Osiedla

Zasady głosowania ( uwaga możesz zagłosować na więcej niż jedną osobę )

Głosuje się stawiając znak „X” w kratce z lewej strony, obok nazwisk kandydatów. Liczba postawionych na karcie do głosowania znaków „X” nie może być większa niż liczba mandatów w okręgu wyborczym.

Żeby móc zagłosować, należy obwodowej komisji wyborczej okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

Lista kandydatów 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ