Nie ma granic w uruchamianiu dzieciaków


W niedzielę fizjoterapeuta Łukasz Malaczewski wystartuje z niepełnosprawnym Jaśkiem w półmaratonie w Mietkowie, a w poniedziałek (24.04) będzie przekonywał rodziców i nauczycieli wrocławskich szkół, że można “Przegonić niepełnosprawność”. Tak zatytułowane będzie jego wystąpienie na kolejnej konferencji “Uruchamiamy dzieciaki” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.
– Łukasza i Jaśka znamy z organizowanego w październiku Biegu Uniwersytetu Medycznego – mówi pomysłodawca konferencji dr hab. Tomasz Zatoński. Radość bijąca z nich po przekroczeniu mety na długo została nam w pamięci. W czasie konferencji chcemy umożliwić rodzicom i wrocławskim nauczycielom kontakt z ekspertami naszej uczelni i szpitali klinicznych, którzy prostym i przystępnym językiem opowiadają o chorobowych skutkach otyłości i braku ruchu u dzieci. Proponujemy im jednak także spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy swoim przykładem inspirują do aktywności i zdrowego stylu życia. Łukasz Malaczewski jest przykładem idealnym – dodaje Zatoński.
Wraz z 10-letnik Jaśkiem mają za sobą kilka półmaratonów, a wkrótce wystartują w triathlonie. Chłopiec przeszedł kilka poważnych operacji, nie może chodzić, ale w wózku czuje się bardzo dobrze.
24 kwietnia od godz. 14.00 na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej przy ul. Borowskiej w spotkaniu udział wezmą także: prof. Wojciech Apoznański i dr Katarzyna Świątek z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz dr Aleksander Basiak z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego.
Konferencja powoduje konkretne aktywności wrocławskich szkół – dzięki wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta organizowane są zawody sportowe. Ich wielki finał przewidziano 17 czerwca na Stadionie Olimpijskim.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ