Tomasz Gollob ma uszkodzony rdzeń i złamany krąg piersiowy. Niepokojące informacje od lekarza

domena publiczna

Zakończyła się operacja słynnego żużlowca Tomasza Golloba, który w niedzielę uległ wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie. – Grozi mu głęboki niedowład, a może nawet porażenie ruchowe – mówił dziennikarzom profesor Marek Harat, który przeprowadzał zabieg.

– Stan jest bardzo poważny i istnieje zagrożenie, że do kariery sportowej już nie wróci. Jest to poważny uraz rdzenia kręgowego, ale nie możemy jeszcze przesądzić czy wróci do pełnej sprawności. Dopiero po kilku tygodniach będziemy mogli powiedzieć coś więcej – zaznaczył tuż po operacji profesor Harat.

Tomasz ma złamany krąg piersiowy TH7, uszkodzony rdzeń i obustronne stłuczenie płuc. Jest to diagnoza postawiona na podstawie tomografii komputerowej wykonanej przed zabiegiem operacyjnym. Obecnie trwa operacja, która rozpoczęła się po godzinie 14. Więcej o stanie zdrowia będzie można powiedzieć dziś w godzinach wieczornych – mówił Rybacki, zajmujący się od ponad 20 lat słynnym żużlowcem.

“NIE CZUJE NÓG”

Tomasz Gollob został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jak podaje przegladsportowy.pl powołując się na świadków zdarzenia, żużlowiec krzyczał do lekarzy, że „nie czuje nóg”.

Źródło: wPoltyce.pl / Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ