Dolny Śląsk: 75 nietrzeźwych kierowców

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Za nami kolejny kwietniowy weekend. Na dolnośląskich drogach przebiegł on dość spokojnie. W odnotowanych zdarzeniach nikt nie zginął.

O spokoju nie można mówić jednak patrząc na liczbę ujawnionych osób, które po alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Od piątku do niedzieli, policjanci wyeliminowali z ruchu 75 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Nadal, jak wskazują powyższe dane, duża część osób ignoruje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. To kompletny brak wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Przypomnijmy, że alkohol ma ogromny wpływ na koncentrację, postrzeganie rzeczywistości, szybkość reakcji, a więc wszystko to, co jest niezbędne podczas prowadzenia pojazdu. Alkohol za kierownicą był powodem już wielu ludzkich tragedii.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzamy ogromne zagrożenie dla siebie samych, przewożonych przez nas pasażerów – często najbliższych, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna w takiej sytuacji jest też reakcja innych, postronnych osób, gdy wiemy lub podejrzewamy, że osoba nietrzeźwa prowadzi pojazd lub zamierza wsiąść za jego kierownicę.

Tylko w miniony weekend, dolnośląscy policjanci w porę ujawnili i zatrzymali na drogach województwa aż 75 osób, które nie zważając na nic, po alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Teraz wszyscy oni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i duża kara finansowa.

Źródło: Policja Dolnośląska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ