Kładka Zwierzyniecka do remontu – będzie zamknięta

Wiśnia, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Trwa przygotowanie do remontu kładki Zwierzynieckiej. Najpierw wykonawca wybuduje zjazdy z kładki a potem zajmie się remontem samej przeprawy. To będzie oznaczało jej zamknięcie na około 2 miesiące.

Przeprawa przez Odrę z ul. Na Grobli na Wielką Wyspę powstała w 1976 roku. Od tamtej pory nie przeszła kapitalnego remontu a jedynie kosmetyczne odświeżanie. Most to wisząco-linowa konstrukcja rozwieszona między dwoma przyczółkami na czterech filarach. Długość przeprawy to ponad 230 metrów.

W tej chwili wykonawca remontu organizuje zaplecze budowy po stronie zoo. W pierwszej kolejności wykona przebudowę zjazdów prowadzących na kładkę od tamtej strony. Teraz są zbyt strome, żeby korzystały z niej samodzielnie np. osoby niepełnosprawne. Nawet rowerzyści muszą zejść z rowerów, żeby ją pokonać.

– Teraz powstanie wygodny zjazd o mniejszym nachyleniu. Najpierw wykonawca zajmie jego prawą stronę (do użytku pozostanie lewa) a potem po zakończeniu tego fragmentu przejdzie na drugą stronę – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Kiedy zjazdy będą już gotowe przyjdzie najważniejszy etap remontu, czyli prace na samej kładce.
– Wykonawca będzie musiał rozebrać cały pomost, a to będzie wymagało zamknięcia przeprawy, bo po prostu nie będzie po czym chodzić. Szacujemy, że potrwa to około 2 miesięcy – mówi Ewa Mazur.

W tym czasie płyta kładki zostanie wymienione a jej wszystkie elementy odnowione. Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie kładka Zwierzyniecka zostanie zamknięta. Najpewniej stanie się to w wakacje, ale ZDiUM będzie informował o tym na bieżąco.

Oprócz kładki Zwierzynieckiej ZDiUM w najbliższych planach ma remont kładki nad ul. Jana III Sobieskiego. W związku z tym, że kładka przebiega nad linią kolejową, wszystkie prace muszą być uzgodnione z PKP.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ