Sondaż: Polacy czują się w swoim kraju bezpiecznie jak nigdy dotąd


Przeprowadzone przez CBOS badanie, w którym zapytano, czy Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie, przyniosło rekordowy rezultat. „TAK” odpowiedziało aż 89% ankietowanych – w ciągu ostatnich 30 lat to najwyższy wynik!

W porównaniu z rokiem 2001 odsetek Polaków, którzy twierdzą, że Polska jest krajem bezpiecznym wzrósł niemal pięciokrotnie. 16 lat temu, taką opinię podzielało tylko 18% Polaków – teraz to aż 89%. Faktem jest, że odsetek ten wzrastał w miarę regularnie od roku 2001, jednak w ostatnich dwóch latach można zaobserwować prawdziwy boom – jeszcze wiosną 2015 r. bezpiecznie czuło się w swoim kraju 66% ankietowanych Polaków. Rok później było to już 80%, by w tegorocznym badaniu odsetek osiągnął rekordową wartość 89%.

„W wieloletniej perspektywie nastąpiła radykalna zmiana postrzegania bezpieczeństwa publicznego w Polsce. Obecnie przekonanie, że żyjemy w bezpiecznym kraju, jest niemal powszechne” – pisze CBOS.

W związku z tym spadła również znacząco liczba osób, które twierdzą, że Polska nie jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie – według tegorocznych badań, w taki sposób odpowiedziało 9% ankietowanych.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ