Szydło o targach w Hanoverze: Dla Polski ogromny zaszczyt, że możemy być krajem partnerskim

premier.gov.pl

– Chcę wszystkim państwu podziękować i pogratulować i mam nadzieję, że te kilka dni spędzone tutaj wspólnie w Hanowerze spowodują, że w przyszłym roku, na targach hanowerskich będzie jeszcze więcej wystawców z jeszcze bardziej fantastycznymi projektami, a przede wszystkim życzę żeby spotkania biznesowe spowodowały, że będzie nawiązywana tutaj dobra współpraca – powiedziała polskim przedsiębiorcom premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel otworzyły polskie stoisko na targach w Hanowerze. Polska jest krajem partnerskim targów.

– Z zadowoleniem i satysfakcją przyjęłam zaproszenie Polski na targi hanowerskie w charakterze gościa honorowego kraju partnerskiego. Cieszę się, że będziemy mogli tutaj zaprezentować państwu naszą nowoczesną technologię. To, co w Polsce w tej chwili jest bardzo mocno realizowane poprzez program rządowy, który chcemy rozwijać i chcemy, żeby status Polski jako kraju rozwijającego się, nowoczesnego był coraz wyższy – mówiła szefowa polskiego rządu.

Beata Szydło zaznaczyła, że “status Polski jako kraju partnerskiego tegorocznej edycji targów, które są największymi targami przemysłowi na świecie, to wielkie wyróżnienie oraz świadectwo rosnącej siły polskiej gospodarki, jej konkurencyjności oraz innowacyjności”. – Poprzez naszą obecność na targach chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, przede wszystkim w obszarze automatyzacji oraz cyfryzacji procesów wytwarzania – dodała.

Podczas brefingu prasowego podkreśliła raz jeszcze, że “to dla Polski ogromny zaszczyt, że możemy być krajem partnerskim tutaj, na tych największych targach przemysłowych w Hanowerze”. – Rzeczywiście imponujące stanowiska, które mogłyśmy zobaczyć, pomysły, projekty to przyszłość naszej również wspólnej współpracy, którą – mam nadzieję – po dzisiejszym dniu, po tych targach będziemy mogli jeszcze bardziej zacieśnić – wskazała.

 źródło: Telewizja Republika
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ