Pijany kierowca spytał o drogę… policjanta

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby funkcjonariusz z Jawora.

Mężczyzna jechał krajową „3″ i w pewnym momencie stracił orientację. Postanowił, więc o dalszą drogę zapytać mieszkańca jednej z posesji, przy której się zatrzymał. Na swoje nieszczęście trafił na policjanta, który wyczuł od niego woń alkoholu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Drogowy przestępca już stracił prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia br. przed godz. 18.00. Przy jednej z prywatnych posesji na terenie gm. Paszowice zatrzymał się kierowca osobowego Peugeota. Mężczyzna podróżujący krajową „3″ zgubił drogę, a o wskazówki jak dalej jechać postanowił zapytać mieszkające tam osoby. Na swoje nieszczęście trafił na będącego po służbie policjanta, który wychwycił dziwne zachowanie i bełkotliwą mowę kierowcy. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariusza, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu.

Kiedy mężczyzna siedzący za kierownicą Peugeota wyszedł z samochodu policjant poczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz nie chcąc dopuścić do dalszej jazdy kierowcy, wylegitymował się i uniemożliwił mu oddalenie się. Gdy kierowca Peugeota zdał sobie sprawę, że trafił na stróża prawa, próbował jeszcze wsiąść do samochodu licząc na to, że może uda mu się odjechać. Policjant nie pozwolił mu jednak na to.

Funkcjonariusz o całej sytuacji natychmiast powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętego mężczyznę swoim kolegom będącym w służbie. Dalsze czynności potwierdziły, że zatrzymany kierowca, którym okazał się 24 – letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, faktycznie był nietrzeźwy.

Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 3,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet na 10 lat oraz wysoka kara finansowa.

Źródło: KPP Jawor

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ