Policjanci odzyskali utracony telefon i zatrzymali podejrzanego

policja fala 2.jpg

Legniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie mienia na terenie jednego z punktów handlowych. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę innej osoby i zabrał pozostawiony przez nią telefon komórkowy. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione mienie. 

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej w Legnicy otrzymali informację o kradzieży telefonu komórkowego. Do tego zdarzenia miało dojść na terenie jednego z punktów handlowych. Zgłaszający kradzież, oszacował stratę na kwotę blisko 1200 złotych.

Gdy zorientował się, że jego telefon zniknął, powiadomił od razu Policję. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i w krótkim czasie ustalili, że sprawca przywłaszczenia telefonu został nagrany przez miejscowy monitoring. Następnie analizując zapis policjanci potwierdzili, że zaraz po tym, jak zabrał pozostawiony telefon, odjechał z parkingu samochodem.

Kolejne działania funkcjonariuszy doprowadziły w niespełna kilka godzin od zdarzenia do zatrzymania 31-latka, podejrzanego w tej sprawie. Po sprawdzeniach w policyjnych bazach danych okazało się dodatkowo, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

31-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Źródło: KMP Legnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ