Policjanci przechwycili blisko 400 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

domena publiczna

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy Policji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę.

W prowadzonym przez niego samochodzie policjanci znaleźli blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych minionego weekendu. Policjanci patrolujący ulicę Armii Krajowej w Zgorzelcu podjęli czynności w kierunku zatrzymania do kontroli drogowej jednego z aut. Kierowca jednak zignorował dawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać w kierunku Lubania.

Kierujący uciekając niejednokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, jednocześnie stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników dróg, zmuszając ich m.in. do zjeżdżania na pobocze. W pewnym momencie uciekający mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do jednostki, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Kierującym okazał się 27- letni mieszkaniec Lubania.

Po sprawdzeniu samochodu, którym mężczyzna uciekał, okazało się, że w środku znajduje się pokaźnych rozmiarów kontrabanda. Funkcjonariusze łączenie zabezpieczyli blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i utrata nielegalnego towaru. Ponadto 27 – latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna odpowie również przed sądem za wszystkie popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Zgorzelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj