Przedstawiciele dolnośląskiej służby zdrowia z wizytą w Batumi

foto: umwd.dolnyslask.pl

Kadra zarządzająca oraz specjaliści z dolnośląskich szpitali gościli w stolicy Autonomicznej Republiki Adżarii, regionie partnerskim województwa dolnośląskiego. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami branży medycznej – także w zakresie budowy i doposażenia nowego szpitala w Batumi.

Wizyta delegacji dolnośląskiej, kierowanej przez wicemarszałka Jerzego Michalaka, była kolejnym etapem współpracy pomiędzy naszymi regionami w dziedzinie ochrony zdrowia. Po ubiegłorocznej wizycie stażowej personelu gruzińskiego w szpitalach w Miliczu, Wołowie i Wrocławiu, tym razem nasza kadra zarządzająca dzieliła się swoimi doświadczeniami z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia Adżarii oraz kierownictwem poszczególnych placówek.

W składzie delegacji dolnośląskiej znaleźli się także m.in. prof. Andrzej Lange oraz dr Adam Domanasiewicz, którzy wygłosili otwarte wykłady na Uniwersytecie im. Szoty Rustawelego w Batumi. Spotkanie na Uniwersytecie było także okazją do nawiązania współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Reprezentująca wrocławską uczelnię prof. Maria Węgrzyn złożyła propozycję współpracy przy realizacji projektów ze środków unijnych – m.in. programu Horyzont 2020.

W trakcie wizyty przedstawiciele Dolnego Śląska spotkali się z władzami Autonomicznej Republiki Adżarii – Przewodniczącym Rządu Zurabem Pataradze oraz Przewodniczącym Rady Najwyższej Adżarii Davitem Gabaidze. W spotkaniach uczestniczyli także szefowie poszczególnych resortów w Rządzie Adżarii oraz deputowani Rady Najwyższej. Sejmik Województwa Dolnośląskiego reprezentowany był przez Panią Jadwigę Szeląg – Przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ