Ukradł 3 butelki piwa, a następnie groził i użył przemocy wobec interweniującej ekspedientki

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów spożywczych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca najpierw ukradł 3 butelki piwa, a następnie groził i użył przemocy wobec interweniującej ekspedientki. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podejrzany, to 37-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.
Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6.00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, do jednego ze miejscowych sklepów spożywczych wszedł mężczyzna i z półki sklepowej wziął 3 butelki piwa, za które nie chciał zapłacić. Mężczyzna przeszedł następnie obok kasy i próbował ze skradzionym towarem uciec. Całe zdarzenie zaobserwowała ekspedientka sklepu, która postanowiła uniemożliwić kradzież, zamykając sklep. Mężczyzna by skradzionego wcześniej towaru nie oddać użył przemocy wobec interweniującej kobiety, grożąc jej przy tym. Po krótkiej szamotaninie zbiegł ze sklepu, zabierając 1 piwo.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Trafił on do aresztu, a następnie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Okazało się także, że 37-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał karę pozbawienia wolności.
Obecnie grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj