WE WROCŁAWIU OBRADUJE KOMISJA KRAJOWA „SOLIDARNOŚCI”


W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu rozpoczęło się 25 kwietnia posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Zanim rozpoczęły się oficjalne obrady, członkowie Komisji Krajowej na czele z przewodniczącym Piotrem Dudą złożyli kwiaty pod historyczną tablicą na ul. Grabiszyńskiej, tam gdzie narodziła się Dolnośląska „Solidarność”. Delegacji „Solidarności” towarzyszył szacowny gość obrad – Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny.
Przed rozpoczęciem zebrania odbyło się jeszcze kilka uroczystych zdarzeń. Przede wszystkim nastąpiło przekazanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na ręce abp Józefa Kupnego oraz dla świątyni w Jelczu Laskowicach. Nastąpiły też wzruszające pożegnania – przechodzącego na emeryturę, byłego przewodniczącego Związku Mariana Krzaklewskiego oraz odpowiedzialnego za Pielgrzymki „Solidarności” kol.

Przed rozpoczęciem obrad do członków Komisji Krajowej zwrócił się gospodarz spotkania, przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso. Witając delegatów i gości, przypomniał że Wrocław to miejsce dialogu i porozumienia, i życzył wszystkim miłego pobytu w stolicy Dolnego Śląska.

Zebranie Komisji Krajowej potrwa do 26 kwietnia, kiedy również delegaci wezmą udział w konferencji z okazji Światowego Dnia Pamięci OfiarWypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.
jw

foto Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ