Cezary Morawski nie przyjął wypowiedzenia, bo jest na L4

Radio Wrocław relacjonuje burzliwą sytuację wokół dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Dzisiaj rano regionalne media obiegła wiadomość, że Cezary Morawski został odwołany z funkcji dyrektora. Zarząd województwa większością głosów przegłosował, że od jutra obowiązki Morawskiego przejąc ma Remigiusz Lenczyk. Jednak dolnośląski wojewoda Paweł Hreniak zablokował uchwałę.

ZOBACZCezary Morawski został odwołany!

Małgorzata Hasiewicz (Urząd Wojewódzki) w rozmowie z Radiem Wrocław zapowiada, że uchwała zostanie zbadana w oparciu o kryterium legalności. Wojewoda ma 30 dni na przeprowadzenie takiej kontroli.

ZOBACZWojewoda zablokował odwołanie Cezarego Michalskiego!

Jednak wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak twierdzi, że wojewoda wcale nie zablokował uchwały:

– Wojewoda nie wstrzymał wyk. uchwały bo nie ma takiego prawa. Poprosił o jej przekazanie, może ją ew. unieważnić – napisał Michalak na portalu społecznościowym (pisownia oryginalna).

Tymczasem Cezary Morawski nie przyjmuje zwolnienia:

– To wypowiedzenie jest w tej chwili niemożliwe przeze mnie do odebrania, dlatego, ponieważ jestem na zwolnieniu. Na zwolnieniu jestem do końca przyszłego tygodnia. Przyjechałem do Urzędu Marszałkowskiego z jednego powodu – dlatego, żeby nie blokować tych rozmów, które dzisiaj się odbyły – powiedział Morawski dla Radia Wrocław.

Zwolnienie Morawskiego zostało negatywnie zaopiniowane przez ministra kultury Piotra Glińskiego. Również Kazimierz Kimso z dolnośląskiej Solidarności krytykuje decyzję samorządowców:

– To jest fatalna decyzja. Jest to w naszej ocenie łamanie prawa. Nie ma i nie było przesłanej formalnych do tego, aby odwoływać zgodnie z prawem wybranego dyrektora – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

1 KOMENTARZ

  1. Tyle i aż tylko tyle. A swoją drogą jak jest chory to przedstawia L4 . Czy może ktoś wątpi ? Wniosek:człowiek cały czas się uczy, czyli nauka nie idzie w las !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj