Dr Ogórek: Polska nie jest już podnóżkiem Niemiec. Teraz jest partnerem

Ogórek3.jpg

Ktoś był – za poprzednich rządów – beneficjantem tego, co się działo. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości godzi w interesy wielu grup – mówiła w programie „W Punkt” na antenie Telewizji Republika, dr Magdalena Ogórek.

Czarzasty nie ma wizji Polski, stawia złe diagnozy

– My już podjęliśmy kilka debilnych decyzji, pt. wystawienie pani Magdaleny Ogórek w wyborach na prezydenta RP. To była jedna z najgłupszych decyzji SLD – powiedział w Rybniku przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty. Zapytana o to Magdalena Ogórek, ich relacje określiła mianem „szorstkiej przyjaźń”. – Na pewno jestem zdziwiona, że używa tak knajackiego języka, może się zapomniał, natomiast dziś na Twitterze doradziłam mu, żeby nie histeryzował, bo jest życie poza polityką. Każdy jego wywiad dotyczy Magdaleny Ogórek. Czarzasty nie ma wizji Polski, stawia złe diagnozy. Może aspiruje do wejścia do Sejmu, ale nie wejdzie, bo Polacy powiedzieli „dość” postkomunie – oceniła.

I tak nie wierzę w tak wysoki wynik PO

Dzisiejszy sondaż Kantar Millward Brown SA przeprowadzony na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 pokazał, że PO ma 31 proc. (+4), zaś PiS – 29% (bez zmian). – PO już oznajmiła, że otwiera szampana, ja bym się z nim wstrzymała. Mieliśmy już taki okres, kiedy ta sama telewizja długo nam wmawiała, że jedynym, niezagrożonym kandydatem do wygrania wyborów prezydenckich, jest Bronisław Komorowski.  Pamiętamy dokładnie, że w USA było tak samo – liberalne media pokazywały, że wygra Hillary Clinton. Jednak ja bym się zdystansowała – skomentowała sprawę dr Ogórek. – Myślę, że najlepszym komentarzem były słowa wicepremiera Morawieckiego dotyczące tego, że 80 proc. mediów jest przeciwko PiS, a gdyby tak chętnie mówiły o sukcesach w Hanowerze, o sukcesach Mateusza Morawieckiego, sukcesy premier Beaty Szydło, czy to, co robi prezydent Andrzej Duda, te sondaże wyglądałyby zupełnie inaczej – dodała.

Gość Telewizji Republika zwróciła uwagę na to, że „przepływy wystąpiły między .Nowoczesną a PO, bo .Nowoczesnej mocno spadło, więc może tutaj nastąpił przepływ między elektoratem”. – I tak nie wierzę w tak wysoki wynik PO – skwitowała.

Dr Magdalena Ogórek przypomniała, że „ktoś był – za poprzednich rządów – beneficjantem tego, co się działo”. – Rząd PiS godzi w interesy wielu grup. Polska nie jest już podnóżkiem Niemiec, a jak się okazało – np. na szczycie G20 czy szczycie w Hanowerze – jest partnerem – podkreśliła.

Streżyńska – wbrew temu przekazowi mediów, że w „PiS jest dyktatura, reżim” – pokazała wręcz przeciwnie, że w rządzie jest dialog

Odnosząc się do burzy, wywołanej wokół wczorajszej wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, gość programu „W Punkt” podkreśliła, że „mamy do czynienia na pewno z ciekawą sytuacją”. – Minister Streżyńska jest matką wielu sukcesów, jeśli chodzi o byłego ministra cyfryzacji, Andrzeja Halickiego, pobiła go na głowę. Ma spójną wizję, widać, że cyfryzacja to jest to, na czym pani minister zna się świetnie. Pokazała kompletny marazm Andrzeja Halickiego, który jako minister cyfryzacji nie zrobił nic. To, że zaznaczyła swoje zdanie, w kontekście świetnego ministra Macierewicza, który ma bardzo trudne zadanie, nie było niczym złym, wskazała tylko, że cyberbezpieczeństwo, to rola jej ministerstwa. Ona – wbrew temu przekazowi mediów, że w „PiS jest dyktatura, reżim” – pokazała wręcz przeciwnie, że w rządzie jest dialog – oceniła dr Ogórek.

Źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj