Niezalezna: Renegaci i bohater afery taśmowej na imprezie fundacji Sorosa

bartłomiej sienkiewicz.jpg

Fundacja Batorego, którą założono dzięki pieniądzom George’a Sorosa, amerykańskiego miliardera, organizuje dyskusję o stanie państwa polskiego. Największą ciekawostka jest dobór osób, które w panelu wezmą udział. Zaproszono m.in. Ludwika Dorna i Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz byłego szefa MSW w rządzie PO-PSL i bohatera afery taśmowej – Bartłomieja Sienkiewicza. 

Rozmowa o stanie państwa polskiego odbędzie się w siedzibie Fundacji Stefana Batorego w Warszawie. Jak głosi zaproszenie, do dyskusji zaproszono „osoby, które nie tylko od dawna zajmują się problemami państwa, ale też pełniły w różnych okresach po 1989 roku ważne funkcje państwowe”.

I tak w panelu udział wezmą: Michał Boni, Włodzimierz Cimoszewicz, Ludwik Dorn, Rafał Matyja, Bartłomiej Sienkiewicz i Kazimierz Michał Ujazdowski. 

Organizatorzy liczą – tak przynajmniej podają – na próbę podsumowania siły i słabości państwa w okresie 1989-2005, za Platformy Obywatelskiej, oraz w okresach rządów Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 i po wyborach 2015 roku. Będą się też wspólnie zastanawiać „na ile polskie państwo spełniało i spełnia kryteria państwa sprawnego i przejrzystego, respektującego normy prawa, oraz wrażliwego na demokratyczne procesy decyzyjne”.

Co w czasie dyskusji będą opowiadać rozłamowcy z Prawa i Sprawiedliwości, tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, czy dawny komunistyczny aparatczyk – można się domyślić. Nas najbardziej interesują uwagi o stanie Polski, które wygłosi Bartłomiej Sienkiewicz. Powtórzy swoje słowa o „państwie teoretycznym” za czasów PO? Podsumuje rządy, w których uczestniczył, słynnym „ch…, dupa i kamieni kupa”?

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ