Pumptrack na Wzgórzu Andersa prawie gotowy

Richard Masoner / Cyclelicious, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Do końca kwietnia ma być gotowy pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze z muldami i wyprofilowani zakrętami. Powstał na Wzgórzu Andersa w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

To już druga inwestycja sportowo-rekreacyjna na Wzgórzu Andersa. W 2014 roku wybudowano tam, również w ramach WBO, plac do uprawiania parkour-u. Teraz nowe miejsce do aktywności zyskali rowerzyści, rolkarze i deskorolkowcy.
– Tor pumptrack przeznaczony jest głównie do jazdy na rowerze. Jednak jest na tyle uniwersalny, że można jeździć tam na deskorolce, czy rolkach – mówi Łukasz Wojciechowski z Fundacji Kult, która była inicjatorem powstania toru.

Inwestycję na wzgórzu realizowała firma Btproject. Wykonawca ma czas do końca kwietnia aby oddać tor do użytku. W zasadzie jest on już gotowy. Trwa jeszcze układanie trawy wokół trasy. Obiekt jest jeszcze ogrodzony. Mieszkańcy powinni móc z niego skorzystać już w majówkę a oficjalne otwarcie z imprezą, pokazami i atrakcjami Fundacja Kult planuje na koniec maja.

Tor pumptrack jest podzielony na dwie części, jedna dla bardziej zaawansowanych, druga dla dzieci i amatorów. Trasa liczy kilkanaście wyprofilowanych zakrętów i specjalne muldy. Oprócz jazdy pojedynczej można tak ścigać się również we dwoje. To pierwszy, profesjonalnie zbudowany pumptrack we Wrocławiu.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ